Национални дан без дуванског дима

Национални дан без дуванског дима под слоганом „365 дана без дувана“ Предшколска установа  „Моје детињство“ обележила је у вртићу „Колибри“ у сарадњи са Заводом за јавно здравље  Чачак, поливалентном – патронажном службом Дома здравља Чачак и др пнеумофтизиологм Надом Лазовић.

Гости су са децом водили разговор о штетности дуванског дима, а у исто време промовисали здрав стил живота. Деца су приказала  део активности које су заједно са васпитачима и превентивним сестрама припремили за обележавање овог значајног датума из Календара здравља.

На крају дружења заједно смо погледели филм који је реализовала превентивна служба у сарадњи са децом и васпитачима наше установе. Циљ презентације овога филма је био повезивање свих наших вртића и могућност свој деци да погледају занимљив и едукативан садржај. У филму су се путем видео порука деци обратили пријатељи који нису били у могућности да дођу.